🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Laronidase

Laronidase - wskazania

Laronidase jest rekombinowanym enzymem stosowanym do leczenia mukopolisacharydozy typu I (MPS I). Mukopolisacharydoza I to grupa genetycznych zaburzeń metabolizmu, w których organizm jest niezdolny do rozłożenia mukopolisacharydów, prowadząc do postępującego uszkodzenia komórek, tkanek i narządów. Laronidase działa przez zastąpienie niedoboru alfa-L-iduronidazy, enzymu kluczowego dla metabolizmu mukopolisacharydów.

Laronidase - jak stosować, dawkowanie

Dawkowanie laronidase jest ustalane indywidualnie, zależne od masy ciała pacjenta, i zwykle wynosi 0,58 mg/kg ciała, podawać raz na tydzień. Lek podaje się w postaci dożylnych infuzji. Mimo że leczenie jest długotrwałe, czas trwania nie jest określony, decyzję o kontynuacji terapii podejmuje lekarz na podstawie funkcji życiowych pacjenta.

Laronidase - przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania laronidase obejmują nadwrażliwość na laronidasę lub jakikolwiek inny składnik leku. Wskazane jest zachowanie ostrożności w przypadku pacjentów z istniejącymi zaburzeniami serca lub dróg oddechowych.

Laronidase - interakcje z lekami

Interakcje laronidase z innymi lekami nie są obecnie dobrze poznane. Jak dotąd nie przeprowadzono specjalistycznych badań badających interakcje leków. Pacjenci powinni zawsze informować swojego lekarza o wszelkich zażywanych lekach, suplementach lub ziołach.

Laronidase – skutki uboczne

Stosowanie laronidase może wiązać się ze skutkami ubocznymi, którymi mogą być m.in.: reakcje alergiczne, takie jak wysypka, świąd, pokrzywka, trudności w oddychaniu, ból w miejscu wstrzyknięcia. Poważne i mniej częste skutki uboczne obejmują zapalenie płuc, niewydolność serca lub upośledzenie funkcji płuc. Każde niepokojące symptomy powinny być natychmiast zgłaszane lekarzowi.

Leki zawierające tę substancję

konc. do sporz. roztw. do inf.
100 j./ml - 1 fiolka

Laronidaza jest hydrolazą lizosomalną katalizującą hydrolizę końcowych reszt α-L-iduronowych siarczanu dermatanu i siarczanu heparanu. Niedobór tego enzymu prowadzi do kumulowania się glikozoami...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl