🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Cobimetinib

Przykładowy opis substancji czynnej dla serwisu:

Cobimetinib - wskazania

Cobimetinib to substancja czynna pomocna w terapii onkologicznej, szczególnie w przypadku zaawansowanego czerniaka z obecnością mutacji genowej BRAF V600. Stosuje się ją w skojarzeniu z inną substancją czynną - wemurafenibem. Substancja ta działa poprzez hamowanie kinaz(lub enzymów) biorących udział w transmisji sygnałów wewnątrz komórek, co przyczynia się do zahamowania wzrostu komórek nowotworowych.

Cobimetinib - jak stosować, dawkowanie

Cobimetinib podaje się doustnie, zwykle raz dziennie przez 21 dni, po czym następuje 7-dniowa przerwa w leczeniu. Dawkę ustala lekarz, uwzględniając indywidualną sytuację pacjenta. W przypadku wystąpienia poważnych działań niepożądanych dawkę leku można zmniejszyć lub czasowo przerwać leczenie.

Cobimetinib - przeciwwskazania

Cobimetinib nie powinien być stosowany u pacjentów z ciężkimi schorzeniami wątroby lub nerek, jak również u osób z nieznaczonymi progresyjnymi schorzeniami narządu wzroku. Substancje czynne są przeciwwskazane u osób z nadwrażliwością na składniki leku.

Cobimetinib - interakcje z innymi lekami

Cobimetinib może interakcji z innymi lekami, zwłaszcza tymi wpływającymi na enzymy wątrobowe. Należy poinformować lekarza o wszystkich lekach przyjmowanych na co dzień, w tym o lekach dostępnych bez recepty, suplementach, aby uniknąć niepożądanych interakcji.

Cobimetinib - skutki uboczne

Do częstych działań niepożądanych Cobimetinibu należą: wysypka skórna, biegunka, nudności, wymioty, obrzęki, ból brzucha, gorączka, ból stawów i mięśni, zmniejszenie apetytu. Rzadziej występujące skutki uboczne to: niedokrwistość, obrzęk siatkówki, nadciśnienie tętnicze, problemy z wydolnością serca.

Leki zawierające tę substancję

tabl. powl.
20 mg - 63 szt.

Lek przeciwnowotworowy. Kobimetynib jest odwracalnym, selektywnym, allosterycznym inhibitorem, który hamuje szlak kinazy MAP (ang. MAPK) poprzez działanie skierowane na kinazy MEK1 i MEK2 (ang. MEK),...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl