🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Trifarotene

Trifarotene - wskazania

Trifarotene jest retinoidem stosowanym zewnętrznie na skórę. Jest to substancja czynna, którą stosuje się w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku, w szczególności trądziku pospolitego, zwłaszcza w przypadku zaskórników, naskórkowych zaskórników i drobnych wypukłych zmian skórnych. Jest stosowana u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych. Wybór trifarotenu jako leku wyboru zależy od oceny lekarskiej.

Trifarotene - jak stosować, dawkowanie

Trifarotene stosuje się zewnętrznie, po uprzednim oczyszczeniu i wysuszeniu skóry. Zwykła dawka to cienka warstwa kremu naniesiona raz dziennie, na obszary skóry dotknięte trądzikiem, najlepiej na wieczór. Unikać kontaktu z oczami, ustami, nozdrzami i błonami śluzowymi. W przypadku nasilonych podrażnień skóry lub nadmiernego wysuszenia skóry, leczenie może być czasowo przerwane lub częstotliwość stosowania może być zmniejszona na prośbę lekarza.

Trifarotene - przeciwwskazania

Ciąża i okres karmienia piersią są przeciwwskazaniami do stosowania trifarotenu, ze względu na potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka. Trifarotenu nie należy stosować również w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na substancję czynną lub na którekolwiek z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Trifarotene - interakcje z lekami

Trifarotene nie powinno się stosować jednocześnie z innymi produktami miejscowo działającymi na skórę, które mogą zwiększyć podrażnienia, takie jak peelingi, astringenty czy inne leki na trądzik. Prawidłowe korzystanie z trifarotenu z innymi produktami leczniczymi powinno być skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą.

Trifarotene - skutki uboczne

Najczęściej zgłaszanymi skutkami ubocznymi po zastosowaniu trifarotenu są podrażnienia skóry, takie jak pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie i suchość, które mogą występować na początku leczenia. Te objawy zwykle ustępują z upływem czasu. Inne rzadziej występujące skutki uboczne to łuszczenie skóry, zwiększona wrażliwość na słońce oraz reakcje nadwrażliwości. W przypadku nasilenia się objawów lub wystąpienia innych skutków ubocznych, należy skontaktować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

krem
50 µg/g - poj. 30 g

Preparat stosowany miejscowo w leczeniu trądziku. Trifaroten jest stabilną chemicznie pochodną kwasu terfenylowego o aktywności podobnej do retynoidu. Jest silnym agonistą receptora kwasu retinowego &...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl