PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Thiamazole

nadawca będzie opisywał substancję czynną o nazwie Acetylsalicylic Acid, znanej bardziej jako aspiryna.

Acetylsalicylic Acid – wskazania

Acetylsalicylic Acid, znany powszechnie jako aspiryna, jest silnym lekiem przeciwbólowym. Jest powszechnie stosowany w celu złagodzenia bólu i obniżenia gorączki. Charakteryzuje się też działaniem przeciwzapalnym. Jest również skuteczny w ochronie serca, ze względu na swoje właściwości przeciwzakrzepowe. Z tego powodu, jest często zalecany przez lekarzy do zapobiegania atakom serca i udarom mózgu.

Acetylsalicylic Acid – jak stosować, dawkowanie

Dawkowanie aspiryny może się różnić w zależności od stanu zdrowia pacjenta i celu leczenia. Dla dorosłych, dawka przeciwbólowa może wynosić od 500 do 1000 mg co 4-6 godzin. W celach profilaktycznych dla serca, zalecana dawka to zazwyczaj 75-100 mg na dobę. Zawsze należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty przed rozpoczęciem stosowania acetylsalicylic acid.

Acetylsalicylic Acid – przeciwwskazania

Aspiryna nie powinna być stosowana przez osoby, które kiedykolwiek miały reakcję alergiczną na nią lub inne leki przeciwbólowe. Jest również przeciwwskazana u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia, osób z czynna chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Acetylsalicylic Acid – interakcje z lekami

Acetylsalicylic Acid może interakcje z wieloma lekami, w tym z niektórymi lekami na nadciśnienie tętnicze, kortykosteroidami, lekami przeciwzakrzepowymi i innymi niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi. Zawsze poinformuj lekarza o wszystkich lekach, które aktualnie przyjmujesz, zanim rozpoczniesz przyjmowanie acetylsalicylic acid.

Acetylsalicylic Acid – skutki uboczne

Podobnie jak inne leki, acetylsalicylic acid może powodować skutki uboczne, chociaż nie każdy je odczuwa. Do najczęściej występujących należą ból żołądka, nudności i wymioty. U niektórych pacjentów mogą wystąpić poważniejsze skutki uboczne, takie jak krwawienia z przewodu pokarmowego. W razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, skontaktuj się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

tabl.
5 mg - 50 szt.

Aktywny metabolit karbimazolu. Tiamazol w sposób zależny od dawki hamuje wbudowywanie jodu do tyrozyny i tym samym hamuje syntezę hormonów tarczycy. Nie wpływa na ilość już zsyntetyzowanych hormonów t...

tabl. powl.
5 mg - 50 szt.

Pochodna imidazolu o działaniu tyreostatycznym. Tiamazol w sposób zależny od dawki hamuje wbudowywanie jodu do tyrozyny i tym samym hamuje syntezę hormonów tarczycy. Po podaniu doustnym lek wchłania s...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl