PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Stiripentol

Przykładowy opis:

Stiripentol – wskazania

Stiripentol jest składnikiem aktywnym stosowanym w lekach przeciwpadaczkowych. Głównym wskazaniem do stosowania substancji jest leczenie skomplikowanych form padaczki, takich jak padaczka Draveta. Jej efektywność została potwierdzona w wielu badaniach naukowych.

Stiripentol – jak stosować, dawkowanie

Dawkowanie leków zawierających stiripentol zależy od ciężkości objawów i wieku pacjenta. Zazwyczaj dawka wynosi 50 mg/kg masy ciała na dobę, podzielona na dwie równe części. Stiripentol podaje się zwykle w formie kapsułek, które należy połykać w całości, nie krzywej. Dawkowanie powinno być dokładnie ustalone przez lekarza.

Stiripentol – przeciwwskazania

Stiripentol jest przeciwwskazany u pacjentów z alergią na ten składnik. Również, nie jest zalecany dla osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby. Nie zaleca się również jego stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Stiripentol – interakcje z lekami

Stiripentol może oddziaływać z innymi lekami, szczególnie z innymi lekami przeciwpadaczkowymi lub z lekami wpływającymi na układ nerwowy, takim jak benzodiazepiny. Zawsze przed rozpoczęciem przyjmowania stiripentolu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent zażywa jakiekolwiek inne leki.

Stiripentol – skutki uboczne

Mimo swojej skuteczności, stiripentol może powodować skutki uboczne. Najczęstsze z nich to: nudności, wymioty, utrata apetytu, bezsenność, drażliwość, drgawki. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

kaps. twarde
250 mg - 60 szt.

Lek przeciwpadaczkowy. Styrypentol zwiększa stężenia kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), głównego hamującego neuroprzekaźnika w mózgach ssaków, w wyniku hamowania wychwytu synaptycznego GABA i (lub) ha...

proszek do sporz. zaw. doustnej
250 mg - 60 sasz.

Lek przeciwpadaczkowy. Styrypentol zwiększa stężenia kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), głównego hamującego neuroprzekaźnika w mózgach ssaków, w wyniku hamowania wychwytu synaptycznego GABA i (lub) ha...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl