Regdanvimab
Regdanvimab - wskazania
Regdanvimab to przeciwciało monoklonalne wykorzystywane jako druga linia terapii dla pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji. Okazało się skuteczne w hamowaniu progresji choroby u osób narażonych na ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. Zastosowanie Regdanvimab opiera się na uzyskanych wynikach badań klinicznych, które sugerują zhamowanie SARS-CoV-2, wirusa odpowiedzialnego za COVID-19.
Regdanvimab - jak stosować, dawkowanie
Zgodnie z obecnie dostępnymi zasadami, Regdanvimab jest podawany dożylnie jako jednorazowe podanie dawki 1,2 g. Podanie leku powinno nastąpić jak najwcześniej po pojawieniu się objawów COVID-19 i zdiagnozowaniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Czas podawania leku, składający się na jednorazowe podanie wszystkich dawek, wynosi zazwyczaj około 50 - 60 minut.
Regdanvimab - przeciwwskazania
Regdanvimab nie powinien być stosowany u pacjentów, którzy wykazali nadwrażliwość na substancję czynną lub na którykolwiek ze składników pomocniczych leku. Do tego jest przeciwwskazany do użycia u pacjentów poniżej 12 roku życia. Szczegółowe informacje na temat przeciwwskazań dostępne są w literaturze produktowej.
Regdanvimab - interakcje z lekami
Nie przeprowadzono specjalistycznych badań dotyczących interakcji Regdanvimab z innymi lekami. Zaleca się ostrożność przy jednoczesnym stosowaniu leków, które mogą wpływać na układ immunologiczny organizmu. Pacjentów zaleca się informować o wszystkich obecnie przyjmowanych lekach.
Regdanvimab - skutki uboczne.
Podobnie jak wszystkie leki, Regdanvimab może powodować skutki uboczne, chociaż nie u każdego one wystąpią. Obserwowane skutki uboczne mogą obejmować reakcje alergiczne bądź nadwrażliwości, które mogą manifestować się jako wysypka, zmniejszona saturacja tlenem, duszność, gorączka i dreszcze. Szczegółowe informacje na temat skutków ubocznych dostępne są w literaturze produktowej.
Leki zawierające tę substancję
60 mg/ml - fiolka 16 ml
Rekombinowane ludzkie przeciwciało monoklonalne klasy IgG1, które wiąże się z domeną wiążącą receptor (RBD) białka kolca SARS-CoV-2, co w konsekwencji zapobiega wnikaniu wirusa do komórki i powstawani...