🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Piribedil

Piribedil - wskazania

Piribedil to substancja czynna o działaniu dopaminergicznym, najczęściej stosowana w leczeniu choroby Parkinsona. Znajduje zastosowanie również w leczeniu nadmiernego zmęczenia u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym. Piribedil jest również stosowany w zespołach niespokojnych nóg. To lek stosowany z powodzeniem przez wiele lat, znanego i udokumentowanego działania.

Piribedil - jak stosować, dawkowanie

Zalecane dawkowanie piribedilu wynosi od 50 do 150 mg na dobę, podawane w 3 porcjach. Dawkę zaleca się stopniowo zwiększać, począwszy od 50 mg na dobę. Lek jest dostępny w formie tabletek. Dawkowanie oraz częstotliwość przyjmowania leku powinno być indywidualnie dostosowane do stanu pacjenta i zalecane przez lekarza.

Piribedil - przeciwwskazania

Piribedil nie jest zalecany dla pacjentów z nadwrażliwością na którekolwiek składniki leku. Substancja czynna jest przeciwwskazana u pacjentów cierpiących na zespół niespokojnych nóg, który u nich wywołuje napady. Leku nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Piribedil - interakcje z lekami

Piribedil może wchodzić w interakcje z innymi lekami, w tym między innymi z lekami przeciwdepresyjnymi. Istotne jest, aby pacjent informował lekarza o wszystkich lekach, które aktualnie przyjmuje. Możliwe są interakcje z alkoholem, który może nasilać skutki uboczne piribedilu, a także ze środkami nasennymi i uspokajającymi.

Piribedil - skutki uboczne

Jak każdy lek, piribedil może powodować skutki uboczne. Do najczęstszych należą zawroty głowy, ból głowy, nudności i wymioty. Część pacjentów zgłasza również wysypki skórne oraz zaburzenia snu. Rzadziej występuje nadmierna senność w ciągu dnia oraz omdlenia. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Leki zawierające tę substancję

tabl. powl. o przedł. uwalnianiu
50 mg - 30 szt.

Agonista dopaminergiczny stymulujący receptory dopaminowe D2/D3 i mózgowe drogi dopaminergiczne. Wykazano dopaminergiczny rodzaj stymulacji elektrycznej czynności kory mózgu, zar...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl