Palonosetron
Poniżej przedstawiam przykładowy opis dla substancji czynnej Paracetamol:
Paracetamol - wskazania
Paracetamol to popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Stosuje się go przede wszystkim w celu złagodzenia objawów przeziębienia i grypy takich jak gorączka, ból głowy czy ból gardła. Może być również stosowany do łagodzenia bólu mięśni, zębów, bólu miesiączkowego, czy bólu pooperacyjnego.
Paracetamol - jak stosować, dawkowanie
Dawkowanie Paracetamolu zależy od wieku i masy ciała pacjenta, a także od nasilenia objawów. Standardowa dawka dla dorosłych to 500-1000 mg co 4 do 6 godzin, nie przekraczając 4000 mg na dobę. Dla dzieci dawkowanie powinno być dostosowane odpowiednio do ich masy ciała.
Paracetamol - przeciwwskazania
Przeciwwskazane jest stosowanie Paracetamolu przez osoby uczulone na ten lek. Z powodu ryzyka uszkodzenia wątroby, nie powinien być stosowany przez osoby z chorobami wątroby, a także przez osoby nadużywające alkoholu. Paracetamol powinien być stosowany z ostrożnością u osób z niewydolnością nerek.
Paracetamol - interakcje z lekami
Paracetamol może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, w tym z lekami przeciwzakrzepowymi (np. Warfarina), lekami stosowanymi w leczeniu padaczki, a także z niektórymi antybiotykami (np. Rifampicyną).
Paracetamol - skutki uboczne
Paracetamol jest zazwyczaj dobrze tolerowany, jednak u niektórych pacjentów mogą wystąpić działania niepożądane. Najczęściej zgłaszane skutki uboczne to nudności, wymioty, ból brzucha oraz wysypka. W rzadkich przypadkach może dojść do poważnych reakcji alergicznych. Przy przekroczeniu zalecanej dawki Paracetamol może uszkodzić wątrobę.
Leki zawierające tę substancję
,
300 mg+0,5 mg - 1 szt.
Netupitant jest wybiórczym antagonistą działającym na ludzkie receptory neurokininowe 1 (NK1) substancji P. Palonosetron jest antagonistą receptora 5-HT3 o wysokim powinowactwie...
250 µg/5 ml - fiolka 5 ml
Lek przeciwwymiotny, antagonista receptora 5-HT3. Palonosetron jest wybiórczym, o wysokim powinowactwie antagonistą receptora 5-HT3. Działanie przeciwwymiotne obserwowano w okres...