🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Ozanimod

Dobrze, spójrzmy na nasz przykład:

Ozanimod - wskazania

Ozanimod to lek o działaniu immunomodulującym. Jest stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego (RRMS) w dorosłym wieku. Ozanimod wiąże się z receptory sfingozyny-1-fosforanu, redukując migrację limfocytów do ośrodkowego układu nerwowego. Pozwala to na ograniczenie stanów zapalnych i demielinizacji komórek.

Ozanimod – jak stosować, dawkowanie

Ozanimod zazwyczaj jest podawany doustnie raz na dobę, początkowo w dawce 0,23 mg, którą zwiększa się stopniowo do 0,46 mg po tygodniu. Niemniej jednak, dawkowanie jest zawsze ustalane indywidualnie przez lekarza, w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Ważne jest, aby regularnie monitorować skuteczność leczenia i kontrolować ewentualne skutki uboczne.

Ozanimod - przeciwwskazania

Lek jest przeciwwskazany u osób z ciężkimi schorzeniami serca lub nerek. Pacjenci uczuleni na ozanimod lub którykolwiek składnik leku także nie powinni go stosować. Nie jest zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. To samo dotyczy osób z aktywnymi zakażeniami, zwłaszcza wirusowymi, bakteryjnymi oraz grzybiczymi.

Ozanimod - interakcje z lekami

Interakcje ozanimodu z innymi lekami mogą wpływać na działanie jednego lub obu leków. Wśród nich znajdują się antybiotyki, jak erytromycyna czy ryfampina, oraz leki przeciwgrzybicze, takie jak ketokonazol. Ozanimod może również oddziaływać z lekami przeciwarytmicznymi, takimi jak amiodaron czy propranolol. Zawsze należy powiadomić lekarza o wszystkich stosowanych lekach, suplementach lub ziołach.

Ozanimod - skutki uboczne.

Wśród możliwych skutków ubocznych związanych ze stosowaniem ozanimodu są bóle głowy, infekcje dróg oddechowych, nadciśnienie tętnicze czy reakcje alergiczne. U niektórych pacjentów mogą wystąpić objawy podobne do grypy. W rzadkich przypadkach ozanimod może prowadzić do poważnych schorzeń serca lub wątroby. W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów, pacjent powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

kaps. twarde
0,23 mg;0,46 mg - 7 szt. (4 x 0,23 mg + 3 x 0,46 mg)

Lek immunosupresyjny, silnie działający modulator receptora fosforanu sfingozyny 1 (S1P), który z wysokim powinowactwem wiąże się z receptorami 1 i 5 fosforanu sfingozyny 1. Ozanimod wykazuje minimaln...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl