PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Isoflurane

Isoflurane - wskazania

Isoflurane to anestetyk wziewny stosowany w celu indukcji i utrzymania znieczulenia ogólnego. Jest on często wybierany z powodu swojej stabilności, bezpieczeństwa użytkowania i wdychania. Stosowany jest zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Działa poprzez depresję ośrodkowego układu nerwowego, co prowadzi do utraty świadomości i uczucia bólu.

Isoflurane - jak stosować, dawkowanie

Dawkowanie Isofluranu jest obliczane indywidualnie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę wiek, masę ciała, stan zdrowia i rodzaj zabiegu chirurgicznego. Najczęściej stosowana koncentracja to 0,5-3%. Rozpoczyna się od małej dawki, którą stopniowo zwiększa się do osiągnięcia pożądanego stanu znieczulenia. Stosowanie tego środka powinno być prowadzone pod nadzorem wykwalifikowanego anestezjologa.

Isoflurane – przeciwwskazania

Stosowanie Isofluranu jest przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na tę substancję lub na innych halogenowanych anestetyków. Substancja jest również przeciwwskazana u osób z genetycznym zaburzeniem znanym jako maligne hipertermii oraz u pacjentów z istniejącą niewydolnością wątroby.

Isoflurane – interakcje z lekami

Isoflurane może interakcji z innymi lekami, w tym z lekami obniżającymi ciśnienie krwi, barbituranami, opioidami lub innymi lekami stosowanymi w anestezji. Może to doprowadzić do niewłaściwej reakcji organizmu na leki lub do pogłębienia efektu znieczulenia. Ważne jest, aby anestezjolog był świadomy wszystkich leków przyjmowanych przez pacjenta.

Isoflurane – skutki uboczne

Isoflurane może powodować różne skutki uboczne. Do najczęstszych należą: nudności, wymioty, kaszel, gorączka, dreszcze, ból gardła, drgawki i reakcje alergiczne. W rzadkich przypadkach, Isoflurane może powodować poważne problemy z sercem, wątrobą lub nerkami. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

płyn do anest. wziew.
100% - but. 100 ml

Anestetyk wziewny z grupy pochodnych halogenowych eteru metylowo-etylowego. Wywołuje zależną od dawki przemijającą utratę świadomości, zniesienie bólu, modyfikację odruchów autonomicznych, hamowanie c...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl