PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Imdevimab

Imdevimab - wskazania

Imdevimab jest jednym z dwóch monoklonalnych przeciwciał zawartych w preparacie Casirivimab i Imdevimab, stosowanym w leczeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Imdevimab skierowane jest przeciwko specyficznym epitopom, które są częścią białka kolca w koronawirusie. Wskazania do stosowania Imdevimab obejmują leczenie łagodnej i umiarkowanej COVID-19 u pacjentów, którzy nie wymagają podawania tlenu, ale są narażeni na rozwój ciężkiej postaci choroby ze względu na posiadanie określonych czynników ryzyka.

Imdevimab - jak stosować, dawkowanie

Imdevimab podaje się razem z casirivimab dożylnie, jako pojedynczą infuzję. Zwykle dawka wynosi 1,2 g imdevimab i 1,2 g casirivimab. Infuzję należy rozważyć jak najwcześniej po testowaniu dodatnim na SARS-CoV-2 i w ciągu 10 dni od wystąpienia objawów. Dawka może być zmniejszana do 0,6 g każdego przeciwciała w sytuacjach ograniczonej dostępności.

Imdevimab - przeciwwskazania

Stosowanie Imdevimab jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężką COVID-19, wymagających podawania tlenu lub w przypadku występowania ciężkiej alergii na składniki leku. Zanim rozpocznie się leczenie Imdevimab, należy dokonać oceny ryzyka nadwrażliwości i możliwych reakcji alergicznych.

Imdevimab - interakcje z lekami

Obecnie dostępne dane nie sugerują istnienia klinicznie istotnych interakcji między imdevimab a innymi lekami. Pacjenci powinni jednak poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych medykamentach, w tym o lekach dostępnych bez recepty.

Imdevimab - skutki uboczne

Jak każdy lek, również imdevimab może powodować działania niepożądane. Najczęstsze skutki uboczne to ból i reakcje w miejscu wlewu, gorączka i bóle mięśni. Rzadziej mogą wystąpić poważne reakcje alergiczne, których objawy mogą obejmować wysypkę, wysokie ciśnienie krwi, gorączkę i trudności z oddychaniem.

Leki zawierające tę substancję

roztw. do wstrz. i (lub) inf.
120 mg/ml + 120 mg/ml - fiolka 2,5 ml + fiolka 2,5 ml

Rekombinowane ludzkie przeciwciała monoklonalne z niezmodyfikowanymi fragmentami Fc. Kazyrywymab (IgG1κ) i imdewymab (IgG1λ) wiążą się z niezachodzącymi na siebie epitopami domeny wi...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl