PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Galsulfase

Galsulfase - wskazania

Galsulfase jest enzymem stosowanym w leczeniu rzadkiego zaburzenia genetycznego znanego jako zespół Huntera (mukopolisacharydoza typu II). Zaburzenie to spowodowane jest niedostatkiem enzymu, który pomaga organizmowi eliminować pewne substancje chemiczne. Galsulfase zastępuje ten brakujący enzym, co pomaga zrozumieć i kontrolować oznaki i objawy związane z zespołem Huntera.

Galsulfase - jak stosować, dawkowanie

Galsulfase podaje się dożylnie, zwykle raz na tydzień, przez specjalistę medycznego. Dawkowanie jest określane w oparciu o masę ciała pacjenta, a lekarz decyduje o regulacji dawki w zależności od indywidualnej reakcji na leczenie i występujących skutków ubocznych. Ważne jest przestrzeganie zaleceń dotyczących dawkowania i harmonogramu zażywania, aby lek mógł działać jak najefektywniej.

Galsulfase - przeciwwskazania

Stosowanie Galsulfase jest przeciwwskazane u osób z ciężkimi reakcjami alergicznymi na Galsulfase lub inne składniki leku. Należy poinformować lekarza o wszelkich alergiach i aktualnie zażywanych lekach. Przed zastosowaniem leku powinno być przeprowadzone badanie, aby ocenić ryzyko alergii lub reakcji na lek.

Galsulfase - interakcje z lekami

Nie opisano znaczących interakcji między Galsulfase a innymi lekami, jednak można mieć różne odczyny na Galsulfase w zależności od specyficznych leków, które pacjent zażywa. Ważne jest, aby pacjent poinformował lekarza czy farmaceutę o wszystkich zażywanych obecnie lekach, suplementach lub ziołach.

Galsulfase - skutki uboczne

Możliwe skutki uboczne stosowania Galsulfase to reakcje alergiczne, gorączka, wysypka, ból głowy, obrzęki, złe samopoczucie, powiększenie wątroby i śledziony oraz bóle stawów. Większość z tych skutków ubocznych ustępuje samoistnie, ale jeżeli nie znikną lub stan pacjenta się pogorszy, naley skontaktować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

konc. do sporz. roztw. do inf.
1 mg/ml - fiolka 5 ml

Lek wpływający na przewód pokarmowy i produkty metabolizmu. MPS VI jest heterogennym i wieloukładowym schorzeniem charakteryzującym się niedoborem 4-sulfatazy-N-acetylogalaktozaminy, hydrolazy lizosom...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl