🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Ambazone

Ambazone - Wskazania

Ambazone jest substancją czynną o działaniu przeciwbakteryjnym, stosowaną w lecznictwie głównie jako środek przeciwdrobnoustrojowy. Na polskim rynku farmaceutycznym dostępne są leki na bazie Ambazone stosowane w profilaktyce i leczeniu zakażeń jamy ustnej i gardła. Główne wskazania do stosowania obejmują infekcje bakteryjne jamy ustnej takie jak zapalenie dziąseł, aftowe zapalenie jamy ustnej, zapalenie ucha środkowego, zapalenie migdałków. Należy jednak pamiętać, że każda terapia powinna być podjęta po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Ambazone - Jak stosować, dawkowanie

Dawkowanie Ambazone jest ściśle zależne od rodzaju i nasilenia infekcji, jak również od wieku i stanu zdrowia pacjenta. Typowo, dawkowanie dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat, wynosi 1 pastylka do ssania co 2-3 godziny. Maksymalna dawka dobowa to 8 pastylek. W przypadku dzieci w wieku 3-10 lat, zalecane dawkowanie to 1 pastylka co 3-4 godziny, nie więcej jednak niż 5 pastylek na dobę. Przed rozpoczęciem stosowania Ambazone, zawsze należy skonsultować dawkowanie z lekarzem lub farmaceutą.

Ambazone - Przeciwwskazania

Najważniejszym przeciwwskazaniem do stosowania leków zawierających Ambazone jest nadwrażliwość na tę substancję czynną. Dodatkowym przeciwwskazaniem jest choroba Addisona, ciężka niewydolność wątroby oraz ciężka niewydolność nerek. Ambazone nie jest również zalecane dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Ambazone - Interakcje z lekami

Jak każda substancja czynna, Ambazone może oddziaływać z innymi lekami. Należy do nich przede wszystkim metylopa, reserpinę, węglan litu oraz guanetydynę. Przy jednoczesnym stosowaniu tych leków z Ambazone, ich działań może ulec nasileniu.

Ambazone - Skutki uboczne

Ambazone jest substancją czynną o dobrze udokumentowanej tolerancji. Niemniej jednak, zdarzają się skutki uboczne. Do najczęstszych zalicza się reakcje alergiczne jak wysypka, pokrzywka, zaburzenia ze strony układu pokarmowego takie jak nudności, wymioty, biegunka, a także ból brzucha. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

tabl. do ssania
10 mg - 10 szt.

Preparat o miejscowym działaniu odkażającym. Działa bakteriostatycznie na paciorkowce (hemolizujące i zieleniące - S. hemoliticus, S. viridans) i pneumokoki wywołujące infekcje jamy ustn...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl