🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Pipecuronium bromide

Pipecuronium bromide – wskazania

Pipecuronium bromide to substancja czynna, której główne zastosowanie obejmuje wprowadzanie pacjenta w stan relaksacji mięśniowej podczas znieczulenia ogólnego, na przykład w trakcie operacji chirurgicznych. Wszystko to zapewnia optymalne warunki do przeprowadzenia procedury: lepsze pole widzenia dla chirurga, mniejsze ryzyko powikłań ze strony układu mięśniowo-szkieletowego oraz całkowita niemożliwość poruszania się pacjenta.

Pipecuronium bromide – jak stosować, dawkowanie

Stosowanie i dawkowanie Pipecuronium bromide zależy od wielu czynników, takich jak masa ciała pacjenta, jego stan zdrowia czy przebieg procedury. Zwykle, substancja jest podawana dożylnie w ilości od 50 do 70 mikrogramów na kg masy ciała pacjenta. W razie potrzeby, dawkę można powtarzać co 20-30 minut. Niezmiernie istotne jest, aby podawanie odbywało się pod kontrolą anestezjologa i w sterylnych warunkach.

Pipecuronium bromide – przeciwwskazania

Pipecuronium bromide jest przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na ten lek oraz u osób cierpiących na miastenię (chorobę, która powoduje osłabienie mięśni), ze względu na ryzyko zaostrzenia objawów. Nie jest zalecane stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek, gdyż może to prowadzić do gromadzenia się leku w organizmie i nasilenia jego działań niepożądanych.

Pipecuronium bromide – interakcje z lekami

Zaleca się ostrożność przy jednoczesnym podawaniu Pipecuronium bromide z innymi lekami mogącymi wpływać na pracę mięśni, takimi jak niektóre antybiotyki, leki na astmę czy leki przeciwpadaczkowe. Mogą one nasilać działanie Pipecuronium bromide, co może prowadzić do wydłużenia jego działania.

Pipecuronium bromide – skutki uboczne

Podobnie jak każdy lek, Pipecuronium bromide może powodować skutki uboczne, w tym przede wszystkim reakcje alergiczne. Mogą one obejmować wysypkę skórną, świąd, obrzęk, trudności z oddychaniem. Bardzo rzadko dochodzi do wystąpienia tzw. anafilaksji. Inne możliwe skutki uboczne mogą obejmować chwilowe osłabienie mięśni po przebudzeniu z znieczulenia.

Leki zawierające tę substancję

proszek i rozp. do sporz. roztw. do wstrz.
4 mg - 25 fiol. z proszkiem + 25 amp. z rozp. po 2 ml

Niedepolaryzujący lek blokujący przewodzenie nerwowo-mięśniowe o długim czasie działania. Blokuje proces transmisji pomiędzy zakończeniem nerwu ruchowego a mięśniem poprzecznie prążkowanym poprzez kom...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl