Distigmine bromide
Distigmine bromide – wskazania
Distigmine bromide jest substancją czynną stosowaną w lekach miorelaksacyjnych. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu miastenii, choroby objawiającej się między innymi osłabieniem mięśni i zmęczeniem. Stosuje się go również do leczenia niedowładu jelit i pęcherza wywołanego uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego lub zaburzeniami prążkowanego mięśnia gładkiego. Jest to substancja o potwierdzonym działaniu, której skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach klinicznych.
Distigmine bromide – jak stosować, dawkowanie
Zalecana dawka Distigmine bromide zależy od konkretnej sytuacji klinicznej i indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie. Dawkę ustala lekarz prowadzący, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta i historię choroby. Lek podawany jest najczęściej doustnie i niezależnie od posiłków. Należy pamiętać o regularnym przyjmowaniu leku i nie przekraczaniu zaleconej dawki bez konsultacji z lekarzem.
Distigmine bromide – przeciwwskazania
Distigmine bromide nie powinien być stosowany przez osoby, które są na to alergiczne. Przeciwwskazania obejmują także chorych na astmę oskrzelową, niedrożność jelit, peritonitis, czy chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Lek może przeciwwskazywać u pacjentów z miastenią w trakcie kryzysu miasteniczego. Zawsze przed rozpoczęciem leczenia należy dokładnie omówić z lekarzem możliwe przeciwwskazania do stosowania leku.
Distigmine bromide – interakcje z lekami
Distigmine bromide może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, w tym antybiotykami aminoglikozydowymi, środkami paraliżującymi mięśnie, czy niektórymi lekami stosowanymi przy zaburzeniach rytmu serca. Lek może również zwiększać efekty niektórych leków przeciwhistaminowych i przeciwpadaczkowych. Zawsze informuj lekarza o wszystkich stosowanych lekach, aby uniknąć szkodliwych interakcji.
Distigmine bromide – skutki uboczne
Podczas leczenia Distigmine bromide mogą wystąpić skutki uboczne. Mają one charakter indywidualny i nie każdy pacjent je doświadcza. Należą do nich: nudności, wymioty, brak łaknienia, bóle brzucha, biegunka czy nadmiernie nasilone skurcze mięśni szkieletowych. Rzadziej mogą wystąpić reakcje alergiczne. W przypadku wystąpienia poważnych skutków ubocznych należy skontaktować się z lekarzem.
Leki zawierające tę substancję
5 mg - 20 szt.
Pośrednio działający parasympatykomimetyk, odwracalny inhibitor cholinesterazy. Powoduje wzmocnienie i wydłużenie działania acetylocholiny. W oku prowadzi to do skurczu mięśnia rzęskowego, zwężenia źr...