🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Naltrexone hydrochloride

Naltrexone hydrochloride - wskazania

Naltrexone hydrochloride jest substancją czynną wykorzystywaną w terapii uzależnień. W szczególności, jest zalecany dla pacjentów uzależnionych od opioidów, takich jak heroina, czy pacjentów uzależnionych od alkoholu. Jego działanie polega na blokowaniu receptorów opioidowych, które są zazwyczaj stymulowane przez substancje uzależniające, co prowadzi do redukcji pragnienia oraz euforycznego uczucia związanego z przyjmowaniem danych substancji.

Naltrexone hydrochloride - jak stosować, dawkowanie

Dawkowanie Naltrexone hydrochloride zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta, aczkolwiek typowo lek podawany jest raz dziennie w dawce 50 mg. Lek ten powinien być przyjmowany pod ścisłym nadzorem lekarza i zgodnie z jego instrukcjami. Podczas terapii Naltrexone hydrochloride, zaleca się regularną kontrolę efektów działania leku oraz ewentualnego wystąpienia skutków ubocznych.

Naltrexone hydrochloride - przeciwwskazania

Naltrexone hydrochloride jest przeciwwskazany u pacjentów z ostrą niewydolnością wątroby lub nerek, jak również u osób z akutnym zapaleniem wątroby. Przeciwwskazaniem są także pacjenci przyjmujący opioidy, ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu abstynencyjnego. Należy zachować ostrożność u osób z chorobami psychicznymi, ze względu na ryzyko wystąpienia objawów depresji.

Naltrexone hydrochloride - interakcje z lekami

Naltrexone hydrochloride może oddziaływać z innym lekami. W szczególności może powodować nasilenie działania leków sedatywnych i anksjolitycznych. W przypadku niektórych leków zawierających opioidy (jak leki przeciwbólowe), może wystąpić wzajemne antagonizowanie działania. Przed rozpoczęciem terapii Naltrexone hydrochloride powinno się poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach.

Naltrexone hydrochloride - skutki uboczne

Podczas przyjmowania Naltrexone hydrochloride Mogą wystąpić skutki uboczne. Do najczęstszych należą: nudności, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, a także depresja i lęk. Znacznie rzadziej można doświadczyć takie objawy jak kaszel, duszność, ból w klatce piersiowej czy reakcje alergiczne. W prawie każdym przypadku skutki uboczne są przejściowe i znikają po kilku dniach stosowania leku.

Leki zawierające tę substancję

tabl. powl.
50 mg - 28 szt.

Swoisty, długo działający antagonista opioidów. Wiąże się kompetycyjnie z receptorami zlokalizowanymi w ośrodkowym i obwodowym układzie nerwowym, blokując dostęp podawanych egzogennie opioidów do tych...

tabl. o przedł. uwalnianiu
8 mg+90 mg - 112 szt.

Lek przeciw otyłości o działaniu ośrodkowym. Mechanizmy neurochemiczne leżące u podłoża działania hamującego łaknienie wywieranego przez skojarzenie naltrekson + bupropion nie są dokładnie poznane. Na...

tabl. powl.
50 mg - 28 szt.

Swoisty antagonista opioidowy o nieznacznej aktywności agonistycznej. Mechanizm działania jest oparty na stereospecyficznym kompetytywnym wiązaniu się z receptorami znajdującymi się głównie w obrębie...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl