PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Loteprednol etabonate

Loteprednol etabonate - wskazania

Loteprednol etabonate jest substancją czynną o działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym. Głównym wskazaniem do stosowania leków zawierających loteprednol etabonate jest stan zapalny gałki ocznej oraz spojówek. Substancja ta jest również skuteczna w leczeniu alergicznych stanów zapalnych oka. Dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, loteprednol etabonate przyspiesza gojenie i redukuje objawy zapalenia: zaczerwienienie, ból i obrzęk.

Loteprednol etabonate - jak stosować, dawkowanie

Dawkowanie loteprednolu etabonate zależy od stopnia nasilenia objawów oraz reakcji pacjenta na leczenie. Ze względu na zróżnicowane wskazania stosowania, dawka ustalana jest indywidualnie. Lek w postaci kropli do oczu zazwyczaj stosuje się od 2 do 4 razy dziennie. W przypadku operacji oka, krople mogą być stosowane nawet do 8 razy na dobę. Zastosowanie leku i dawkowanie powinno być zawsze konsultowane z lekarzem.

Loteprednol etabonate - przeciwwskazania

Substancja czynna loteprednol etabonate nie powinna być stosowana u osób z aktywnymi zakażeniami wirusowymi, bakteryjnymi lub grzybiczymi oka. Przeciwwskazaniem jest również nadwrażliwość na którąkolwiek substancję składową leku. Część pacjentów może mieć zwiększoną podatność na podwyższenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, dlatego w takich przypadkach lek stosowany jest pod szczególną kontrolą lekarską.

Loteprednol etabonate - interakcje z lekami

Znane są ograniczone informacje na temat interakcji loteprednolu etabonate z innymi lekami. Ze względu na możliwość przeciążenia nadnerczy, nie zaleca się jednoczesnego stosowania z innymi kortykosteroidami, szczególnie doustnymi. Jednakże, każda decyzja o jednoczesnym stosowaniu leku powinna być indywidualnie ustalona z lekarzem.

Loteprednol etabonate - skutki uboczne

Podobnie jak inne leki z grupy kortykosteroidów, loteprednol etabonate może powodować kilka skutków ubocznych. Do najczęściej występujących zaliczyć można podrażnienie oka, zwiększone łzawienie, pieczenie i swędzenie. Mniej częste, ale poważniejsze skutki uboczne, to podwyższenie ciśnienia wewnątrzgałkowego i zaczerwienienie oka. W przypadku wystąpienia utrzymujących się niepożądanych objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

krople do oczu, zaw.
5 mg/ml - but. 5 ml

Preparat do stosowania miejscowego zawierający syntetyczny kortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym. Badania wykazały, że absorpcja ogólnoustrojowa jest bardzo ograniczona lub jej całkowity b...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl