🎉🏥 Cena promocyjna: 19 zł za e-konsultację medyczną 💰🛍️
Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 49zł
PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Mepyramine maleate

Mepyramine Maleate – wskazania

Mepyramine maleate, znany również jako maleinian mepiraminowy, jest lekiem przeciwhistaminowym pierwszej generacji. Został stworzony głównie jako lek stosowany w terapii objawowej alergii, takich jak katar sienny, pokrzywka czy reakcje alergiczne na ukąszenia owadów. Ze względu na swoje właściwości przeciwhistaminowe, jest również składnikiem wielu leków przeciwbólowych i przeciwgrypowych.

Mepyramine Maleate – jak stosować, dawkowanie

Zwykle lek z mepyramine maleate podaje się doustnie. Dawkowanie zależy od wieku pacjenta i ciężkości objawów. Standardowo dla dorosłych oraz dzieci powyżej lat 12, zaleca się podanie jednej do dwóch tabletek (każda zawierająca 25mg mepyramine maleate) co 4-6 godzin, nie przekraczając 8 tabletek w ciągu doby. Dzieci pomiędzy 6 a 12 rokiem życia mogą zażywać połowę dawki dorosłych.

Mepyramine Maleate – przeciwwskazania

Mepyramine maleate nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku. Powinien być również stosowany z ostrożnością u osób z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, u osób z chorobami układu oddechowego, takimi jak astma, oraz u osób cierpiących na jaskrę. Nie zaleca się stosowania tego leku w trakcie ciąży i karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.

Mepyramine Maleate – interakcje z lekami

Maleinian mepiraminowy może nasilać działanie niektórych leków nasennych, środków uspokajających, leków przeciwpadaczkowych, leków przeciwparkinsonowskich oraz innych leków przeciwhistaminowych. Interakcje z alkoholem mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia objawów ubocznych, takich jak senność, zmęczenie i zawroty głowy.

Mepyramine Maleate – skutki uboczne

Najczęściej występującymi skutkami ubocznymi przyjmowania maleinianu mepiraminowego są senność, zawroty głowy oraz suchność w ustach. Rzadziej może wystąpić zaburzenie widzenia, problemy z moczem, ból lub dyskomfort w żołądku, a w skrajnych przypadkach – drgawki. Większość z tych skutków ubocznych powinna ustąpić po kilku dniach stosowania leku, ale w przypadku długotrwałych lub nasilających się objawów, zaleca się natychmiastową konsultację z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

aerozol do nosa, roztw.
(1,5 mg+2,5 mg)/ml - but. 15 ml

Lek o działaniu miejscowym, stosowany w nieżycie nosa. Mepiramina wykazuje działanie przeciwhistaminowe i przeciwalergiczne, a fenylefryna wykazując działanie sympatykomimetyczne zmniejsza przekrwieni...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl