Pridinol mesylate
Pridinol Mesylate - wskazania
Pridinol Mesylate jest powszechnie stosowaną substancją czynną, która ma działanie przeciwdrgawkowe i miorelaksacyjne. Ze względu na swoje właściwości, jest często stosowany w celu eliminowania skurczu mięśni powstałego na skutek różnych schorzeń, takich jak dystonia, choroby neurologiczne czy ostre stany reumatyczne. Pomimo iż jest środkiem powszechnie dostępnym, jego przyjmowanie wymaga konsultacji i nadzoru medycznego, tak z powodu możliwości wystąpienia skutków ubocznych, jak i konieczność odpowiedniego dawkowania.
Pridinol Mesylate - jak stosować, dawkowanie
Stosowanie i dawkowanie Pridinol Mesylate powinno być ustalane indywidualnie przez lekarza, zgodnie z konkretnymi potrzebami pacjenta. Typowo dawkowanie dla dorosłych wynosi do 8 mg na dobę, podzielone na mniejsze dawki w regularnych odstępach. W przypadku dzieci, dawka powinna być dostosowana indywidualnie. Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków, aczkolwiek zaleca się jego przyjmowanie podczas jedzenia w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia skutków ubocznych ze strony przewodu pokarmowego.
Pridinol Mesylate - przeciwwskazania
Pridinol Mesylate nie powinien być stosowany przez osoby z nadwrażliwością na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w leku, pacjentów z jaskrą z zamkniętym kątem przesączania, pacjentów z poważną niewydolnością mięśnia sercowego lub osób cierpiących na miastenię. Zaleca się ostrożność podczas stosowania Pridinol Mesylate przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, ponieważ brak jest dostatecznych badań potwierdzających bezpieczeństwo stosowania preparatu w szczególnych stanach.
Pridinol Mesylate - interakcje z lekami
Pridinol Mesylate może nasilać działanie alkoholu i leków działających hamująco na ośrodkowy układ nerwowy. W przypadku jednoczesnego stosowania z innymi parasympatykolitykami, neuroleptykami, antydepresantami tricyklicznymi czy antyhistaminikami może dojść do nasilenia działań niepożądanych.
Pridinol Mesylate – skutki uboczne
Działania uboczne Pridinol Mesylate mogą być zróżnicowane i wystąpić z różnym natężeniem. Do najczęstszych należą suchość w jamie ustnej, zaburzenia akomodacji oka i zatrzymanie moczu. Rzadziej mogą wystąpić zawroty głowy, senność, związane z nimi ryzyko upadków oraz bóle głowy. W przypadku wystąpienia poważniejszych objawów, takich jak problemy z oddychaniem, obrzęki, duszności lub osłabienie, konieczna jest natychmiastowa konsultacja lekarska.
Leki zawierające tę substancję
3 mg - 20 szt.
Pochodna piperydyny i polialkoholu o wzorze chemicznym: 1,1-difenylo-1-ol-3-piperydyn-propan-metanosulfonian. Działanie farmakologiczne prydynolu rozwija się poprzez mechanizm podobny do atropiny, któ...