PlusRecepta.pl » Substancja czynna

Triprolidine hydrochloride

Triprolidine Hydrochloride - wskazania

Triprolidine Hydrochloride to substancja czynna stosowana przede wszystkim w leczeniu objawowym alergii. Ma działanie przeciwhistaminowe, co oznacza, że blokuje działanie histaminy - substancji odpowiadającej za oznaki alergii. W efekcie, Triprolidine Hydrochloride pomaga zmniejszyć takie objawy jak podrażnienie i swędzenie oczu, katar sienny, pokrzywka czy swędzenie skóry. Chociaż to główne wskazania do stosowania tej substancji, lekarz może zdecydować o jej używaniu w innych celach.

Triprolidine Hydrochloride - jak stosować, dawkowanie

Triprolidine Hydrochloride zazwyczaj jest stosowany doustnie. Dawkowanie może różnić się w zależności od konkretnego preparatu i nasilenia dolegliwości pacjenta. Najczęściej stosowany jest 2-3 razy na dobę. Należy pamiętać o regularnym przyjmowaniu leku, ale jeżeli pacjent zapomni o dawce, powinien ją przyjąć jak najszybciej po przypomnieniu o niej. Jednak jeżeli jest już czas na kolejną dawkę, należy pominąć zapomnianą i nie podwajać kolejnej dawki. Konieczne jest skonsultowanie z lekarzem lub farmaceutą ewentualnych zmian w dawkowaniu.

Triprolidine Hydrochloride - przeciwwskazania

Triprolidine Hydrochloride nie powinien być używany przez pacjentów z nadwrażliwością na tę substancję czynną lub jakiekolwiek inne składniki leku. Substancja ta jest także przeciwwskazana dla dzieci poniżej 2. roku życia. Nie zaleca się stosowania Triprolidine Hydrochloride w czasie ciąży i karmienia piersią, chyba że korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla dziecka. Konsultacja z lekarzem jest wymagana w przypadku istniejących problemów z nerkami lub wątrobą.

Triprolidine Hydrochloride - interakcje z lekami

Triprolidine Hydrochloride może oddziaływać z innymi lekami, co z kolei może wpływać na efektywność terapii. Może nasilać działanie leków uspokajających, nasennych lub przeciwlękowych. Może również oddziaływać z lekami przeciwparkinsonowskimi oraz lekami stosowanymi w terapii przeciwbólowej. Zawsze należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, w tym tych dostępnych bez recepty, suplementach diety oraz ziołowych produktach zdrowotnych.

Triprolidine Hydrochloride - skutki uboczne

Podobnie jak każdy lek, Triprolidine Hydrochloride może powodować skutki uboczne, chociaż nie występują one u wszystkich pacjentów. Najczęstsze z nich to senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, problemy z koncentracją. Rzadziej mogą wystąpić problemy z oddychaniem, wysypka skórna, problemy z trawieniem. Jeżeli wystąpią niepokojące objawy, pacjent powinien niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Leki zawierające tę substancję

tabl.
60 mg+2,5 mg - 12 szt.

Preparat złożony, połączenie sympatykomimetyku (pseudoefedryna) z lekiem przeciwhistaminowym (triprolidyna). Pseudoefedryna pobudza receptory α-adrenergiczne zlokalizowane w mięśniach gładkich t...

syrop
(10 mg+30 mg+1,25 mg)/5 ml - but. 100 ml

Lek łagodzący objawy przeziębienia o skojarzonym działaniu składników. Triprolidyna jest antagonistą receptora histaminowego H1. Maksymalne stężenie w osoczu osiąga po 2 h. Metabolizowana j...

syrop
(1,25 mg+30 mg+10 mg)/5 ml - but. 100 ml

Lek łagodzący objawy przeziębienia o skojarzonym działaniu składników. Triprolidyna należy do grupy pochodnych pyrolidyny i jest silnym antagonistą receptora histaminowego typu H1 działając...



Wszelkie prawa zastrzeżone. PlusRecepta.pl